Przygotowania do premiery rewii VIVID. To jedna z najdroższych produkcji na świecie
Ekstrawaganckie stroje, szyte przez najlepszych projektantów, mnóstwo kolorowego światła i najlepsi tancerze oraz akrobaci. W Berlinie trwają właśnie ostatnie przygotowania do światowej premiery rewii VIVID, której produkcja jest jedną z najdroższych na świecie - budżet przekroczył 12 mln euro. A wszystko na największej scenie teatralnej świata - berlińskiej Friedrichstadt-Palast.
VIVID jest jedną z najdroższych na świecie tego typu produkcji. Pracował nad nią zespół złożony ze specjalistów z całego świata od Los Angeles po Melbourne.
Stroje projektował m.in. Philip Treacy, najsłynniejszy na świecie projektant kapeluszy, który tworzy nakrycia głowy na członków brytyjskiej rodziny królewskiej.
O dziewczynie żyjącej w świecie androidów
- To jest historia nowego początku. Naszą główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która otrzymała swoją drugą szansę. Żyje w świecie androidów, który jest mocno reglamentowany. Poprzez swoją intuicję na nowo odkrywa kolory - opowiada reżyser rewii Olivier Hoppmann.
Reżyser zapytany przez korespondenta Polsat News w Berlinie Tomasza Lejmana o koszty, odparł: - W pierwszym momencie nie patrzyliśmy na koszty. Najważniejsza dla nas była faza kreatywna. Chcieliśmy wybrać jak najlepsze pomysły. Zależało nam na jak najlepszych kostiumach, oświetleniu, dekoracjach, instalacji multimedialnej.
I to właśnie połączenie wszystkich elementów było dla aktorów, tancerzy i akrobatów nie lada wyzwaniem.
Historia opowiedziana za pomocą obrazu, optyki i muzyki
- Naszą historię opowiadamy za pomocą obrazu, optyki i muzyki. Czyli to nie jest typowa sztuka, jaką znamy z klasycznego teatru, nawet muzycznego. Nie mamy długich tekstów, nie możemy naszych ról słowami opowiedzieć naszym widzom. Czyli wzywaniem jest przekazanie historii właśnie za pomocą muzyki, akrobacji i strojów - wyjaśniał aktor Andreas Bieber.
Premiera rewii VIVID na scenie berlińskiego teatru już w najbliższy czwartek, 11 października.
Teatr Friedrichstadt-Palast zbudowano w 1984 r. i był on dumą władz NRD. Na widowni znajduje się 1895 miejsc siedzących. Scena o powierzchni 2854 m² stanowi największą scenę teatralną świata, a portal sceniczny o szerokości 24 m jest najszerszy w Europie. Pod sceną znajduje się wysuwany basen o pojemności 140 tysięcy litrów oraz płyta lodowiska.
grz/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Komentarze