Cybersec 2018. Międzynarodowa konferencja w Krakowie o cyberbezpieczeństwie
Polska
Jak wykrywać i minimalizować skutki ataków naruszających cyberbezpieczeństwo państw i firm - odpowiedzi na te pytania szukają eksperci na całym świecie. 28 sierpnia w Polsce weszła w życie ustawa o systemie cyberbezpieczeństwa. 8 i 9 października w Krakowie odbędzie się konferencja CYBERSEC o wyzwaniach transformacji cyfrowej. Udział zapowiedzieli m.in. przedstawiciele NATO, Europolu i Microsoftu.
CYBERSEC to coroczna konferencja poświęcona strategicznym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa. Jej organizatorem jest Instytut Kościuszki, a celem - stworzenie platformy współpracy w tym zakresie między rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz podmiotami sektora prywatnego.
8 i 9 października w Krakowie spotkają znani i uznani na świecie eksperci ds. cyberbezpieczeństwa.
Jak informują organizatorzy obecność na konferencji potwierdzili m.in. sir Julian King unijny komisarz ds. unii bezpieczeństwa, Antonio Missiroli - zastępca sekretarza generalnego NATO ds. nowych zagrożeń i cyberobrony, Marek Zagórski - minister cyfryzacji, Tomasz Zdzikot - wiceminister obrony narodowej, Melissa Hathaway- doradczyni prezydentów Stanów Zjednoczonych Georga W. Busha i Baracka Obamy, John Frank - wiceszef Microsoftu, Enda Conway z Cisco Systems, Steven Wilson z Europolu.
- To niepowtarzalna okazja, by spotkać tak znamienitych gości w jednym miejscu i czasie i wysłuchać ich prelekcji - mówi Izabela Albrycht przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC.
Cyfry, Kody, Szyfry
Konferencja obejmie cztery grupy tematów: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Spotkaniu będzie towarzyszyła otwarta już wystawa "Cyfry, Kody, Szyfry - 100 lat Niepodległej", która ma pokazać wkład Polaków w rozwój matematyki, kryptografii i informatyki.
Prezentowane są archiwalne i współczesne materiały i eksponaty związane z najwybitniejszymi przedstawicielami lwowskiej szkoły matematycznej, a także dokumenty polskich szyfrantów z okresu wojny polsko-bolszewickiej, które zostały niedawno wpisane na Międzynarodową Listę Pamięci Świata UNESCO.
polsatnews.pl
Czytaj więcej
Komentarze