"Altana dla małych ssaków". Miejsce do karmienia piersią w płockim zoo
Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku ma "Altanę dla małych ssaków", przeznaczoną specjalnie dla mam karmiących piersią. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w niedzielę, w ramach obchodzonego od 26 maja do 1 czerwca Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.
Altana została ustawiona w zacisznym miejscu, w centralnej części ogrodu, gdzie "każda mama będzie mogła w spokoju nakarmić swoją pociechę piersią" - powiedziała Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.
Miejsce "zapewniające intymność"
- Z uwagi na to, iż znaczną część naszych gości stanowią młodzi rodzice z dziećmi, postanowiliśmy oddać do ich dyspozycji miejsce zapewniające intymność i spokój, gdyż nie dla każdego naturalne karmienie w miejscach publicznych jest czynnością komfortową - wyjaśniła Kowalkowska.
Altana w płockim zoo ma wymiary 2,2 na 2,3 metra, jest zadaszona, posiada podjazd dla wózków dziecięcych, a wewnątrz ławkę, półkę przewijak do zmiany pieluch i kosz na pampersy, a także maskotki.
- Altana będzie już stałym elementem naszego zoo - zapowiedziała Kowalkowska. Dodała, że oficjalne otwarcie obiektu wpisuje się w obchodzony w Polsce od 26 maja do 1 czerwca Tydzień Promocji Karmienia Piersią, "który obejmuje dwa ważne święta - Dzień Matki i Dzień Dziecka".
Jedną z atrakcji - spotkanie z małym lampartem
Przy okazji uroczystego otwarcia altany w płockim zoo zaplanowano na 27 maja wiele wydarzeń towarzyszących, jak np. konsultacje z położną i fizjoterapeutą dziecięcym, spotkanie z doradcą noszenia dzieci w chuście ClauWi oraz rodzinne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Dla najmłodszych przygotowane zostaną stanowiska do zabawy wraz sprzętem i darmowym płynem do puszczania ogromnych baniek.
- Niespodzianką dla zwiedzających będzie możliwość spotkania najmłodszego mieszkańca naszego zoo, lamparta perskiego, który urodził się dosłownie kilkanaście dni temu - podkreśliła Kowalkowska.
220 tys. zwiedzających w 2017 roku
Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w 1951 r. Zajmuje ok. 15 ha. Według danych ze stycznia tego roku mieszka tam ponad 6,9 tys. zwierząt reprezentujących przeszło 550 gatunków, w tym wiele rzadkich.
Placówka posiada jeden z największych w Polsce pawilonów dydaktyczno-naukowych, w którym znajduje się ekspozycja gadów i płazów, a także aranżacja lasu tropikalnego z oryginalną, egzotyczną roślinnością. Są też ogromne akwaria, gdzie można zobaczyć faunę i florę mórz i oceanów całego globu.
Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W 2017 r. ogród odwiedziło ponad 220 tys. osób, wśród których byli zarówno goście z całej Polski, jak i zagranicy.
PAP
Czytaj więcej
Komentarze