Obcokrajowcy, którzy odwiedzili Polskę, wysoko oceniają nasz kraj
96 proc. obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę w 2017 r. i wypełnili ankiety Polskiej Organizacji Turystycznej było zadowolonych z pobytu w naszym kraju - poinformowała POT.
Z badania wynika, że zdecydowana większość obcokrajowców kojarzy nasz kraj z jego historią i bogatym dziedzictwem (94 proc. odpowiedzi) oraz uważa Polskę za wartą poznania (93 proc.). Ponad połowa (56 proc.) ankietowanych obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę, zauważa jej podobieństwo do krajów tzw. Europy Zachodniej, a niemal dwie trzecie (64 proc.) postrzega nasz kraj jako nowoczesny.
Większość osób wypełniających ankietę wybiera się w najbliższym czasie do Polski. Takie deklaracje składa 85 proc. z nich. Planują przede wszystkim wyjazdy organizowane indywidualnie, a w planie swoich podróży zaznaczają najczęściej miasta (68 proc. deklaracji) i obiekty UNESCO (55 proc.). Dużym zainteresowaniem cieszą się też lasy i parki narodowe (45 proc. wskazań) oraz góry, jeziora i morze, a także imprezy kulturalne (po 34 proc.).
Atrakcje turystyczne i sposoby wypoczynku
Podobnie przedstawia się kolejność atrakcji turystycznych i sposobów wypoczynku, z którymi kojarzy się obcokrajowcom Polska. Najwięcej, bo 72 proc. z nich wymieniło miasta, 61 proc. kojarzy Polskę z lasami i parkami narodowymi, a 60 proc. z obiektami UNESCO. Na dalszych miejscach znalazły się zwiedzanie zabytków i muzea (54 proc.), imprezy kulturalne (49 proc.), jeziora (46 proc.), góry (45 proc.) oraz piesze wędrówki (40 proc.).
Najliczniej w 2017 roku w badaniu uczestniczyli Japończycy, Włosi i Belgowie.
Wyniki badania realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną powstały na podstawie danych z ankiet, wypełnionych w okresie od stycznia do grudnia 2017 roku. Badanie ma charakter ciągły. Ankiety wypełniane są spontanicznie przez odwiedzających strony poland.travel. Ankieta jest dostępna w kilkunastu wersjach językowych. Dane zbierane są i analizowane przez zespół POT.
PAP
Czytaj więcej
Komentarze