Poznańscy "łowcy głów" szukają w Gdańsku Iwony Wieczorek
Poszukiwania dziewczyny wznowiono w poniedziałek. Mogą one potrwać kilkanaście dni. Policjantom z Gdańska pomagają "łowcy głów" z Poznania. To specjalna grupa, która ma na koncie wiele sukcesów i ściga najgroźniejszych przestępców. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, z analizy poznańskich policjantów wynikać ma, że Iwonę Wieczorek zabił przypadkowy sprawca, a jej ciało zakopał w parku.
Dziewczyna zaginęła w 2010 roku. Miała wtedy 19 lat. Zniknęła w drodze do domu, wracając z imprezy w jednym z klubów w Sopocie.
W poniedziałek w Gdańsku wznowiono jej poszukiwania. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdziła nam, że do poszukiwań skierowano także poznańskich "łowców głów". Jak podaje RMF FM, na zlecenie Komendy Głównej Policji, ponownie przeanalizowali oni materiały w sprawie zaginięcia dziewczyny.
Nieoficjalnie z tej analizy ma wynikać, że Iwonę zabił przypadkowy sprawca, a w parku zakopał jej ciało. Policjanci pracują tam m.in. z wykorzystaniem georadaru.
Szukają "pana z ręcznikiem"
- Obecnie, po kolejnej analizie akt, wracamy do miejsca, gdzie Iwona Wieczorek była po raz ostatni widziana, czyli do Parku Reagana. Będziemy sprawdzać sektory z wykorzystaniem georadaru. Wracamy do poszukiwań pana z ręcznikiem, który, jak widać na monitoringu, mógł być ostatnią osobą, która widziała Iwonę Wieczorek - powiedziała Radiu Gdańsk Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Park Reagana był już w przeszłości przeszukiwany, ale nie przeprowadzano tam czynności z użyciem georadaru na taką skalę. Nie natrafiono także na żaden ślad zaginionej.
- Park Reagana to trudny teren, tam są cieki wodne, miejsca zalesione. Będziemy starali się znaleźć miejsca, w których mogło dojść do zabójstwa, gdzie ewentualnie mogły być ukryte zwłoki. Georadar sprawdzi, czy nie leżą one głęboko pod ziemią - dodaje rzeczniczka wojewódzkiej policji.
Poniżej fragment archiwalnego materiału o zaginięciu Iwony Wieczorek.
Specjaliści od poszukiwań
Poznański Zespół Poszukiwań Celowych, zwany "łowcami głów", działa już od 15 lat. Zespół składa się z policjantów mających za sobą wieloletnią służbę w policji oraz bogate doświadczenie, głównie w wydziałach operacyjnych i kryminalnych.
Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych.
Podczas swojej wieloletniej działalności zatrzymali ponad 500 osób, w tym kilkudziesięciu zabójców.
RMF, Radio Gdańsk, polsatnews.pl
Czytaj więcej