Prezes KGHM: w maju planujemy ogłosić rewizję strategii spółki
W maju planujemy ogłosić rewizję strategii KGHM na lata 2017- 2021 z perspektywą 2040 roku - zapowiedział w piątek prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.
- Rewizję strategii KGHM na lata 2017-2021 z perspektywą 2040 roku ogłosimy w maju. Bardzo niebawem. W oczywisty sposób zarząd musi się zmierzyć z kwestią oceny efektywności poszczególnych aktywów. Zwłaszcza w kontekście dłuższej perspektywy - powiedział dziennikarzom prezes spółki, który uczestniczył w Katarsko-Polskim Forum Gospodarczym.
Pytany o wypłatę dywidendy za 2017 r. prezes Domagalski-Łabędzki powiedział, że trwa dyskusja na ten temat. - Mamy w tej chwili (...) rekomendacje do rady nadzorczej, która zapozna się z naszymi deklaracjami i będziemy czekać na ostateczną decyzję walnego - wyjaśnił.
W poniedziałek podczas konferencji prasowej spółka ma przedstawić wyniki za I kwartał 2017 roku.
"Najtrudniejszy okres mamy za sobą"
- Absolutnie wierzę w KGHM, uważam, że najtrudniejszy okres mamy za sobą. Koniunktura nam sprzyja, mamy stabilność i w zarządzie, i w procesie operacyjnym w obszarach, które sprawiały nam pewne trudności - np. aktywa zagraniczne - ocenił.
W połowie marca spółka podała w raporcie rocznym, że w tym roku będzie kontynuować prace związane z rewizją strategii.
"Dostosowanie celów do możliwości finansowych"
"W 2016 r. zarząd KGHM Polska Miedź S.A. podjął decyzję o gruntownej rewizji strategii spółki. Rewizja strategii skoncentrowana jest na dostosowaniu celów spółki do przewidywanych możliwości finansowych z uwzględnieniem warunków rynkowych i konieczności optymalizacji kosztów" - napisano wówczas w raporcie rocznym. Przekazano w nim, że "prace związane z rewizją strategii spółki nie zostały zakończone w 2016 r. i będą kontynuowane w 2017 r."
KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Obecnie firma dysponuje zdywersyfikowanym geograficznie portfelem projektów górniczych. Posiada zakłady produkcyjne na trzech kontynentach - w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi - 22,7 milionów ton - gwarantują firmie miano lidera przemysłu wydobywczego. W portfolio pojawiły się również nowe metale takie jak molibden, pallad czy nikiel.
PAP
Czytaj więcej
Komentarze