Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski powołani przez prezydenta do KRRiT

Polska
Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski powołani przez prezydenta do KRRiT
Polsat News

Prezydent Andrzej Duda powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janusza Kaweckiego i Andrzeja Sabatowskiego - wynika z informacji uzyskanych we wtorek w Kancelarii Prezydenta RP.

Sejm jeszcze w lipcu do KRRiT wybrał Witolda Kołodziejskiego i Elżbietę Więcławską-Sauk, a Senat - Teresę Bochwic. Wszyscy byli rekomendowani przez PiS.

 

Powołanie dwóch członków KRRiT przez prezydenta oznacza, że nowa Rada ma już pełen skład.

 

Kadencja pięciu obecnych członków Krajowej Rady skończyła się 3 sierpnia 2016 r.

 

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej kancelarii wynika, że prezydent podjął decyzję ws. KRRiT w poniedziałek.

 

M.in. nauczyciele akademiccy, posłowie, dziennikarze

 

Janusz Kawecki jest profesorem nauk technicznych, nauczycielem akademickim, publicystą i felietonistą m.in. Telewizji Trwam, "Naszego Dziennika"; związany z Radiem Maryja.

 

Andrzej Sabatowski w przeszłości związany był z regionalnymi ośrodkami TVP.

 

Witold Kołodziejski od 2015 r. do 2016 r. był wiceministrem cyfryzacji; w latach 2006-2010 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji; w październiku 2007 r. został przewodniczącym Rady.

 

Elżbieta Więcławska-Sauk od 1974 r. pracowała jako dziennikarka TVP Łódź, po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z pracy. Powróciła do oddziału łódzkiego Telewizji w latach 90. Była posłanką na Sejm IV kadencji i senatorem VI kadencji z ramienia PiS.

 

Teresa Bochwic - publicystka, reportażystka, w latach 1989-1991 dziennikarka "Tygodnika Solidarność", wykładowca. Była represjonowana z przyczyn politycznych za działalność w okresie "Solidarności". Od 1999 r. jest zatrudniona w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

Parlament odrzucił sprawozdanie z 2015

 

Sejm w czerwcu a potem Senat w lipcu odrzuciły sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2015 roku.

 

Zgodnie z konstytucją KRRiT stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie